Rio Tinto CEO'su ile Hiper Hareketli Bir Endüstride Yöneticilik Üzerine

Mart 2016

Daha fazla içerik için

Fikir Sam Walsh, madencilik devi Rio Tinto’da mali disiplini sağlamak için gençken edindiği tecrübeleri kullandı. İngiliz-Avustralyalı maden şirketi Rio Tinto’ya CEO oluşum tamamen “tropik” bir olay. 2013 yılının Ocak ayında eşimle birlikte Singapur’da tatildeyken Rio Tinto’nun yönetim kurulu başkanı Jan du Plessis’den bir e-posta aldım. Du Plessis, acil bir yönetim kurulu toplantısına katılmak için Londra’ya gelip gelemeyeceğimi soruyordu. Başkan benim tatilde olduğumu bildiği için...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş