Psikolojik Emniyet Oluşturmak için Kendinizle İlgili Negatif Geribildirim Sunun

Mart 2022

Daha fazla içerik için

Ekiplerinde risk almayı ve herkese açık alışverişi teşvik etmek isteyen yöneticilere genellikle kendi performansları hakkında ekip üyelerinden geribildirim almaları tavsiye edilir. Genel inanışa göre bu durum hem dahili açıklığı ortaya koyar hem de çalışanları açık olmaya davet eder. Ancak yapılan üç çalışmada araştırmacılar, yöneticinin performans incelemesinden gelen kritik yönetimsel geribildirimleri paylaşmasının sanılandan daha büyük etkileri olduğunu buldular.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş