Ne Kadar Çok Östrojen, O Kadar Az Hata

1 Mart 2013, Cuma

University of Wisconsin-Milwaukee’den Lawrence J. Abbott ve ekibinin yaptığı bir araştırmaya göre en az bir kadın yönetim kurulu üyesi olan şirketlerin, yönetim kurulu sadece erkeklerden oluşan şirketlere oranla hata düzeltmek için finansal performans rakamlarını yeniden bildirme gereksinimleri yüzde 38 daha azdır. Araştırmacılar, cinsiyet çeşitliliğinin kurulun CEO’nun fikirlerine karşı gelen bakış açılarına daha ılımlı yaklaşmasını sağlayacağını ve daha bilinçli ve işbirlikçi bir karar...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş