Mastercard’ın Eski ve Şimdiki Başkanlarıyla CEO Pozisyonunun Stratejik Devrinin Yürütülmesine Dair

Mart 2021

Daha fazla içerik için

BİRBİRİMİZLE Nisan 2009’da tanıştık. Mastercard küresel bir mali krizin ortasında yeni bir CEO arıyordu. Birimiz (Rick) yönetim kurulu başkanıydı ve aramaya liderlik ediyordu; potansiyel aday olarak önerilen diğerimiz (Ajay) ise Citigroup’da yöneticiydi. Rick’in İngiltere’nin Sussex kentindeki kır evinde çan çiçeklerinin yeni yeni açmaya başladığı bir bahar gününün öğleden sonrasına ayarlanan o ilk buluşmanın amacı Ajay’in Mastercard için uygun olup olmadığını belirlemekti. Ama buluşma göz açıp kapayıncaya kadar bir strateji oturumuna dönüştü. Şirketin ve sektörümüzün iki, beş, 10 ve 20 yıl sonra nasıl görüneceğini ve başarılı olmak için kültürü, yeteneği ve ekipleri nasıl geliştireceğimizi konuştuk.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş