Kurumsal Yönetişim 2.0

Mart 2015

Daha fazla içerik için

Kurumsal yönetişim bugünlerde yönetim kurullarının gündemdeki konusu olsa da, görece olarak yeni bir çalışma alanı. Kökleri 1930’larda Adolf Berle ve Gardiner Means’in çalışmalarına kadar uzanıyor. Ancak bugünkü manasıyla kurumsal yönetişim, 1970’lerde ortaya çıktı. Ne yazık ki, kamu ve özel sektör kural koyucularının neden oldukları yamalı regülasyonlar ve başarılı kurumsal yönetişimi tanımlayabilecek, kabul edilmiş bir ölçüm sisteminin ortaya konamamış olması, bu konuda iyi uygulamalara...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş