Kasırgalardan, Fabrika Yangınlarına

Ocak-Şubat 2014

Daha fazla içerik için

Lasse Skarbovik

Tedarik zinciri riskini yönetmede kullanılan geleneksel yöntemler, şirketin operasyonlarına maddi zarar verebilecek her potansiyel olayın gerçekleşme ihtimalini ve etkisinin kuvvetini bilmek üzerine kuruludur. Zayıf tedarikçi performansı, tahmin hataları, taşıma krizleri gibi tedarike yönelik alışılagelmiş yıkımlar söz konusu olduğunda, risk düzeyini geçmişe yönelik verileri kullanarak ölçen bu yöntemler sorunsuz işliyor. Ama 2005’teki Katrina Kasırgası ve 2003’teki SARS virüsü salgını gibi...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş