Karakterin Getirisini Ölçümleyin

Nisan 2015

Daha fazla içerik için

Dört ahlaki prensipte daha yüksek not alan CEO’lar almayanlara kıyasla daha iyi finansal sonuçlar elde ediyor. Etik olmayan davranışlarda bulunan CEO’ların şirketlerinin yanıp kül olduğunu duymak şaşırtıcı değildir. Kibir ve açgözlülük; çok büyük bir hevesle peşinden koştukları gücü ve serveti sonrasında kaybeden insanlarda görülebilen özelliklerdir. Ancak bunun tersi de doğru mudur? Yani yüksek derecede prensip sahibi liderler özellikle daha iyi performans ortaya koyuyor mu?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş