Kadınların Yanında

Haziran 2014

Daha fazla içerik için

İtalya’daki binlerce aile şirketiyle yapılan bir araştırma, kadın CEO’lar tarafından yürütülen şirketlerin, yönetim kurulundaki kadın oranı arttıkça daha iyi bir yönetim sergilediğini ortaya koyuyor. Bocconi University’den araştırmacılar Mario Daniele Amore ve Alessandro Minichilli ve Universitat Autònoma de Barcelona’dan Orsola Garofalo’ya göre, kadın yöneticilerin varlığı, kadın CEO’ların daha rahat hissetmesini ve işbirliğini ve bilgi alışverişini daha kolay gerçekleştirmesini sağlayabiliyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş