Kadınlar Bile Erkeklerin Daha Yaratıcı Olduğuna İnanıyor

Aralık 2015

Daha fazla içerik için

Araştırma: Duke’da doktora öğrencisi olan Devon Proudfoot ve arkadaşları Aaron Kay ve Christy Koval, cinsiyet farklılığı ve yaratıcılık alanında birçok çalışma yaptı. Bu çalışmaların birinde katılımcılar belirli kişisel özelliklerin yaratıcılığa nasıl etki ettiğini değerlendirdi. Sonuçlar, hem erkeklerin hem de kadınların yaratıcılığı işbirliğine yatkın olma ve duyarlılık gibi “feminen” özelliklerden çok bağımsızlık, cesaret gibi “maskulen” özelliklerle ilişkilendirdiğini gösterdi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş