Hayır, Son Yıllarda Ticaret Daha Çok Bölgeselleşmedi

Aralık 2022

Daha fazla içerik için

Uzmanlar uzun süredir şirketler ürünlerini pazara daha yakın yerlerde üretmeye çalıştıkları için ticaretin giderek daha bölgesel bir görünüm kazandığını ve küresel salgının da bu trendi beslediğini tahmin ediyor. Ancak veriler farklı şeyler söylüyor. Çoğu öngörünün aksine, 2020 ve 2021’de ticaret genel olarak uzun mesafeler üzerinden gerçekleşirken, Asya ülkelerinden yapılan ihracat da küresel talebi karşılamak için arttı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş