Hayatımız İş: Billie Jean King

Şubat 2022

Daha fazla içerik için

11 yaşında ilk kez oynadığı tenis onun en büyük tutkusu oldu. Dünyanın en iyi kadın tenisçisi olmakla kalmadı, Women’s Tennis Association ve WTA Tour’u kurup, sporda cinsiyetler arası eşit ücret uygulanması ve çeşitliliğin artırılması konularında uğraş verdi. Kariyerinin zirvesinde çıktığı Cinsiyetler Savaşı ismiyle anılan maçta Bobby Riggs karşısında zafere ulaştıktan sonra, eşcinsel olduğu onu çok üzecek şekilde afişe edildi. O gün bugündür LGBTQ+ haklarının önde gelen savunucularından olan King’in yeni anı kitabı All In yayımlandı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş