Güvenli ve Akıllı Şehirlerde Akıllı Platformlar

Ekim 2016

Daha fazla içerik için

1863 yılında, krallar ve imparatorların antik medeniyetleri yönettiği bir dönemde, Jules Verne, kendi açısından geleceği öngördüğü “20. Yüzyılda Paris” isimli eserini ortaya koyar. Söz konusu eserinde, 1960 senesindeki Paris’in, camlı gökdelenlere, klimalara, televizyonlara, asansörlere, hızlı trenlere, benzinli araçlara, faks makinelerine ve hatta internete sahip olacağını öngörür. Bu eser aynı zamanda, akıllı şehirler ile ilgili yapılmış olan insanlık tarihindeki bilinen ilk eserdir. Bu doğrultuda düşündüğümüzde, şehirlerin ve dolayısıyla medeniyetlerin gelişmişlik düzeylerini nasıl anlayabiliriz? Bir şehrin veya medeniyetin gelişmiş olduğunu neye göre belirleyebiliriz?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş