Giyilebilir Teknoloji Üretiminde Kullanıcı Odaklı Çözümler Geliştirilmeli

Şubat 2022

Daha fazla içerik için

King’s Business School’dan Yusuf Öç ve meslektaşı Kirk Plangger, spor ve wellness teknolojilerinin motivasyonu diri tutma noktasında nasıl çalıştığını inceleyen bir araştırma yaptı. Teknolojileri oyun, koçluk, paylaşma, ölçüm ve takip özellikleriyle değerlendiren bir model kullanılarak gerçekleştirilen araştırmada, kullanıcıların sağlıklı yaşam alışkanlıkları geliştirebilmeleri için cihazlarda ne gibi özellikler bulunması gerektiği incelendi. Çeşitli gelir seviyeleri ve yaş gruplarından 360 erkek ve 240 kadından elde edilen veriler, motivasyonel teknolojilerin kadınlarda ve ileri yaş gruplarında sağlıklı alışkanlıklar oluşturma konusunda diğer gruplara göre daha etkili olduğunu ortaya koydu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş