Daha fazla içerik için

Girişimciler iş dünyasının yeni kahramanları haline geldi. Ford Motor Company’den Robert McNamara ve onun “Harika Çocuklar” olarak adlandırılan arkadaşları nasıl genel müdürlüğü yıldız bir makam konumuna taşımayı başardılarsa, Mark Zuckerberg ve Steve Jobs da girişimcileri iş dünyasının yeni ikonları haline getirdiler. Benim de kariyer gelişim programlarına destek olduğun Harvard Business School’da büyük bir şirkette işe girmeyi isteyen ve bir girişim ortaya koymayı düşünmeyen öğrenciler bile kendilerine “yeterince girişimci değilsin” dendiğinde hakarete uğramış gibi hissediyorlar. Girişimcilik, günümüz istihdam dünyasında da geçer akçe. Her ölçekten şirket yüksek derecede inovatif, çevik ve etkin görünme arzusuna sahip ve bu özelliklerin tümü de girişimcilikle özdeşleştiriliyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş