Etki Yatırımları Kartopu Etkisi Yaratabilir

Kasım 2021

Daha fazla içerik için

Birleşmiş Milletler’in 2015 yılında ilan ettiği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile yatırım dünyasında yeni bir model ile tanışıldı. Etki yatırımları hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerin bir süredir uygulamalarına dahil ettiği, sosyal ve çevresel boyutlarda çözüm yaratmayı hedefledikleri bir model. Sürdürülebilir yatırımlar olumsuz etkileri en aza indirgemeyi hedeflerken etki yatırımları, olumlu etki yaratmayı hedefliyor. Bu model sayesinde organizasyonlar yatırımlarını yalnızca finansal getiri elde etmek için değil, aynı zamanda stratejik olarak tercih ettikleri sosyal veya çevresel bir konuya çözüm getirilmesi için gerçekleştirebiliyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş