“Ekonomik İnsandan” Davranışsal Ekonomiye

Mayıs 2015

Daha fazla içerik için

Modern karar vermenin kısa tarihi. KARAR VERDİĞİMİZDE, hata da yaparız. Elbette ki hepimiz kişisel deneyimimizden bunu biliyoruz. Hadi bilmiyoruz diyelim, son yıllarda yapılan ve sonu gelmez gibi görünen araştırmalar insanın hata yapmaya ne kadar meyilli olduğunu gözler önüne seriyor. Sezgisellik ve önyargı olarak adlandırılan bu araştırma alanı veya onun çok daha fazla bilinen bir alanı olan davranışsal ekonomi, karar anlamada en baskın akademik yaklaşım haline geldi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş