CEO'ların Maaşları Tüketici Kararlarını Etkileyebilir

28 Ağustos 2015, Cuma

CEO’ların maaşlarıyla ilgili basında çok fazla haber çıkıyor olmasına karşın araştırmalar, toplumun, CEO’lar ile şirketin çalışanlarının maaşları arasındaki farklılığı çok da iyi kavrayamadığını gösteriyor. Küresel ölçekte gerçekleştirilen bir çalışmanın bulgularına göre insanlar genelde CEO ile çalışanlarının maaşlarının oranının 10’a 1 olduğunu düşünüyorlar (ve bunun 5’e 1 olması gerektiğini söylüyorlar). Ancak birçok ülkede bu oran 50’ye bir; ABD’de ise 354’e 1...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş