Çalışanlarınız Fikirlerini Gerçekten Rahatça Belirtebiliyor mu?

Nisan 2020

Daha fazla içerik için

COVID-19 salgınından ötürü önemli bir karar almanız gerek: Ya çalışanlarınızdan evden çalışmalarını isteyeceksiniz ya da işe gidip gelmeye devam etmelerini söyleyeceksiniz. Düşünüp taşındıktan sonra işe gidip gelinmesinde karar kıldınız. Salgın hızla ilerleyip insanları tedirgin etmesine rağmen çalışanlarınızdan birisi bile size “X Hanım/Bey, bu kararın doğru olduğunu düşünmüyorum, çalışanlar olarak işe gelmekten korkuyoruz. Evden çalışma fikrini tekrar gözden geçirir misiniz? Bir kısmımızın çocuğu, yaşlı aile üyeleri var. Sevdiğimiz insanları tehlikeye atmak istemiyoruz” bile diyemiyor. Teoride böyle bir şeyin iş ortamında söylenebilmesi gerekir fakat pratikte bu çoğunlukla gerçekleşmiyor. Bunun sebebi nedir? Neden ses çıkaramıyoruz?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş