Bir İş Biriminin İki Gelir Modeli Olabilir mi?

Mart 2015

Daha fazla içerik için

Frankfurt merkezli Scherr İlaç’ın tanı bölüm başkanı Peter Noll’un sorumlu olduğu iki iş biriminin birleşmesi tamamlanmak üzereydi. Peter da can sıkıcı bir konuyu sonuca kavuşturmanın vakti geldiğini düşündü: Birleşik yapının çatı gelir modelinin olmaması. Bu eksikliğin yükü bir senedir omuzlarındaydı. Birleşme, CEO, yönetici ekibi ve yönetim kurulu tarafından onaylanmıştı. İki birimin benzer ürünleri olmasına rağmen para kazanmak için farklı stratejilere bel bağlamışlardı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş