"Bana Parayı Göster"in Ötesine Geçmek

Nisan 2015

Daha fazla içerik için

Andris Zoltners, genç bir profesör olduğu günlerde iki sorunun cazibesine kapılmıştı: Bir şirketin kaç tane satışçıya ihtiyacı vardır? ve Şirket iş yükünü ve pazar potansiyelini dengelemek ve dolayısıyla karlılığı artırmak için bölgelerini nasıl bölümlendirebilir? Bu sorulara yanıt bulmak için karmaşık matematiksel modeller geliştirdi ve 1983 yılına gelindiğinde, daha sonra Northwestern University’de profesör olan Zoltners yeterince şirkete danışmanlık veriyordu ve çalışma arkadaşı...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş