Akıllı Hayır Kurumları Hediye Paketlerini Es Geçiyor

1 Mart 2013, Cuma

Birçok hayır kurumu bağışçılarına minnetlerini göstermek için küçük hediyeler veriyor. Ama yeni araştırmalara göre bu yanlış bir hareket. Yale University’den George E. Newman ve Y. Jeremy Shen tarafından yapılan deneylerde katılımcılardan bir kamu yayına bağış yapmaları istendiğinde, eğer karşılığında hediye kalem veriliyorsa ortalama yüzde 38 daha az bağışladıkları ortaya çıktı. Hediyenin değeri, çekiciliği ne olursa olsun ve hayır kurumu ne kadara ünlü olursa olsun sonuç değişmiyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş