SPONSORLU İÇERİK - SabancıDX

Yeni Nesil Çalışan Deneyiminde Fark Yaratan Uygulamalar

13 Eylül 2021, Pazartesi

Şirketlerin uzun vadeli hedeflere doğru yolculuklarında, çalışanların fikir ve becerileri en önemli dayanak noktalarını oluşturuyor. Pandemi etkisiyle dönüşüm sürecine giren iş süreçleri, bugünün dünyasında “Çalışanlar işlerine nasıl daha fazla odaklanır?” değil, “Çalışanların kurumlara bağlılık göstermeleri için beklentileri neler?” sorusu ekseninde yeniden yapılanıyor. Bununla birlikte hızla yaygınlaşan uzaktan çalışma yaklaşımı, şirketlerin dijitalleşme stratejilerinin özellikle çalışma kültürü üzerindeki etkisinin anlaşılması için önemli fırsatlar sunuyor.

Dijitalleşen dünyada değişen insan kaynakları süreçlerini, çalışma şekillerini ve çalışan beklentilerini karşılayacak yenilikçi çözümler arayan şirketler ise çalışan deneyiminde fark yaratacak uygulamalara yöneliyor. Yeni neslin beklentileri, çalışma şekillerinin değişen doğası ve sektörel trendler odağında geliştirilen bu uygulamalar, kurumlarda uzun süreli çalışan bağlılığı ve motivasyonunun artmasını sağlıyor. 

Bu bağlamda, çalışan deneyiminin dönüşümüne ve yeni nesil ihtiyaçlarına yönelik uçtan uca çözümler sunmasıyla öne çıkan İnsan Kaynakları Dijital Çözüm Ailesi HrWe’ye yakından göz atalım:

Dijital İnsan Kaynakları Yönetimi ve Bordrolama Uygulaması: Hrweb

2018 yılında HRTech tarafından “Avrupa’daki en iyi 10 insan kaynakları teknoloji sağlayıcısından biri” olarak seçilen Hrweb; doğru adayın en uygun pozisyona yerleştirilmesinden başlayarak izin, bordro, yetenek ve kariyer yönetimi, eğitim yönetimi gibi uçtan uca tüm insan kaynakları süreçlerinin tek bir uygulama üzerinden yürütülmesini sağlıyor. Süreçlerin daha etkin ve verimli bir şekilde dijital ortamda gerçekleşmesini sağlayarak insan kaynakları profesyonellerinin stratejik insan kaynakları yönetimine odaklanmalarına destek oluyor.

Yeni Nesil Performans Yönetimi Uygulaması: Perfx

Perfx, ileri ve geri bildirime dayalı, gelişim odaklı ve sürekli performans yönetimi ile yılda bir kez yapılan geleneksel performans yönetimi süreçlerini farklı bir boyuta taşıyor. Şirketlerin strateji ve hedeflerini destekleyen yeni nesil performans yönetimi uygulaması Perfx, çalışanların ortak hedefler ile başarıya ulaşmalarına katkı sağlarken yıl boyu devam eden, şeffaf ve etkin bir performans yönetimini mümkün kılıyor.

Yeni Nesil Tanıma, Takdir ve Ödüllendirme Uygulaması: Thanxie

Uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı günümüzde şirketler, kurumsal kültür ve değerlerini sürdürmenin yanı sıra çalışan motivasyonunu artırmanın ve iç iletişimi güçlendirmenin de yenilikçi yollarını arıyor. Thanxie, fiziksel mesafeleri ortadan kaldırarak şirket kültürünü yaygınlaştırmak, teşekkür etmek ve başarıyı takdir etmek için benzersiz bir uygulama sunuyor. Örnek davranışların desteklenmesini sağlayan Thanxie’nin oyunlaştırma kurgusu ise çalışan deneyimini eğlenceli bir boyuta taşıyor.

Diyaloğa Dayalı Yapay Zeka: Xoi

Diyaloğa dayalı yapay zekâ çözümü Xoi, akıllı çözüm önerileri ve yönlendirici ipuçları ile hem insan kaynakları profesyonellerine hem de çalışanlara hızlı ve ayrıntılı yanıtlar ile yardımcı oluyor. 7x24 erişim özelliği ile kesintisiz hizmet veren chatbot yazılımı Xoi, akıllı self servis çözümler sunuyor.

Yeni Nesil Çalışan Deneyimini HrWe ile Tasarlayın

İş dünyasındaki dijital dönüşüm ile birlikte insan kaynakları profesyonellerine çalışan odaklı, hızlı ve kolay bir süreç yönetimi sunabilmek için yatırımlarını sürdüren SabancıDx, tecrübesi ve sahip olduğu geniş ürün yelpazesiyle geleceği hedefleyerek yeni nesil çalışan deneyimini önemseyen tüm şirketleri HrWe ile tanışmaya davet ediyor.

HrWe hakkında detaylı bilgi için www.hrwedx.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş