SPONSORLU İÇERİK - Odgers Berndtson

Kariyer ve Hayallerin Dönüm Noktası

3 Aralık 2019, Salı

Teknoloji ve iş dünyasının ne denli hızlı değişip ve bu değişimlerin nasıl büyük etkilerinin olduğu konusunda, seçim yapmanın ya da problemleri çözmenin ne kadar zorlu olabileceği hakkında büyük bilgi ve deneyimleriniz olmayabilir. Ve hatta bu büyük okyanusta nasıl yer edinip hayatınızı devam ettireceğiniz konusunda aklınız birçoğumuzun olduğu gibi karışık olabilir. Samimiyetle söylüyorum ki ben de bu şekilde çıkmazda ve biraz kaybolmuş hissediyordum. Hissediyordum… Fakat artık iş dünyasında ve bu ekosistemde kendimi daha özgüvenli ve daha doğru hedefler peşinde görüyorum. Hayatınızın bir program ile farklı bir yöne evirilip, çok büyük deneyimler elde edebileceğinizi bundan 5 sene önce üniversiteye başlarken aklınızın ucuna getirmemiş olabilirsiniz. Uzun soluklu ve çok yönlü kariyer yolculuğumda Bir Gün CEO Programı’nın bana kattığı büyük deneyimler için hala şaşırıyorum ve bu programın bana katkılarından sizlere bahsetmek istiyorum.

Üniversiteye başladığımda Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünün günümüz iş dünyasında önemini biliyor ve benimle aynı bölümü okumuş insanların iş dünyasına ve günümüz teknolojilerinin gelişimine olan katkısını düşünmekten güç alıyordum. Her alanda, birçok farklı sektörde aranan kan gibiydi ve iş dünyasında bu talebi karşılayabilmek için hem Boğaziçi Üniversitesi kültürü hem de aldığım kaliteli eğitimi kendi çabalarımla desteklemem gerekiyordu. İşte tam bu noktada Odgers Berndtson tarafından düzenlenen Bir Gün CEO Programı ile karşılaştım ve bakış açım, hatta hayallerim için bir dönüm noktası oldu. Nisan ayında düzenlenen final gecesinde KoçSistem Genel Müdürü Sayın Mehmet Ali Akarca ile eşleştiğimi duyduğumda hissettiğim heyecanımı herhangi bir mutluluğa değişmem çünkü Mehmet Ali Akarca teknoloji ile iç içe çalışan bir genel müdür ve bu şansı yakalamış olmak harikaydı.

Bir Gün CEO Programı’nda sadece bir günlüğüne CEO olacağınızı düşünmenizi asla istemem çünkü bu program aylar süren çok verimli bir süreçti. Stratejik düşünme, etkin problem çözme teknikleri ve günümüzdeki dijital dönüşüm üzerinde çalıştığımız sadece birkaç konu başlığı ve bu atölye çalışmaları hem iş dünyasında hem de içinde bulunduğumuz ve hızına yetişmekte zorlandığımız gerçek hayat için çok değerli.

Eşleşme günündeki heyecanımı unutamıyorum, bir ömür boyunca da zihnimde yer bulacağından eminim. Mehmet Ali Bey ile Agile Day açılışı ile günümüze başladık. Bu konuya Mehmet Ali Bey’in ve çalışanların çok önem verdiğini yakından görmek ve bu konseptin şirket genelinde uygulanışını ve gelişmelerini görmek beni çok mutlu etti. Çünkü gelişen dünyada biz yeni nesil için uygun çalışma ve yönetim yapılarının erkenden fark ediliyor olması, gelecek için çok umut verici! Açılıştan sonra benim için hazırlanmış toplantılara, yöneticilerle birlikte katılıp kendilerinden neler yaptıklarını, şirket kültürü ve yapısını öğrendim. Tüm çalışanlara, samimiyetleri ve bu programa katkı sağlayıp unutulmaz bir gün geçirmeme sebep oldukları için minnettarım. Yöneticilerle toplantılardan sonra Mehmet Ali Bey’den çok değerli öneriler aldım, bu öneriler için çok şanslıyım çünkü günümüz liderinden, geleceğin liderine bir aktarım söz konusu ki bu paha biçilemez bir deneyim.

Günün sonunda Mehmet Ali Bey’in de benden öğrendiği konular olduğunu duyduğumda Odgers Berndtson’ın ne kadar güzel bir sosyal sorumluluk programına imza attığını hatırladım. Bu unutulmaz gün için ve beni geleceğin liderleri arasından seçip, bir lider ile büyük deneyimler kazanmamı sağladığı için Odgers Berndson ailesine çok teşekkür ederim. Ben de ileride bir gün üst düzey yönetici olduğumda geleceğin liderlerine ayna olabilmek için her şeyi yapacağım.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş