SPONSORLU İÇERİK - META

Performans Sohbetleri: Teknolojiyi kaldıraç olarak kullanan kurumlar performanslarını nasıl geliştiriyor?

20 Kasım 2023, Pazartesi

Yapay zeka ve mobil oyun dünyasında bir yandan fırsatlar artarken bu fırsatlara paralel olarak rekabet de tüm hızıyla devam ediyor. Her geçen gün sektörde kurulan şirket sayısı yükselirken, sektörde öne çıkıp zirveye ulaşmak için ise doğru bir pazarlama stratejisi kurulması gerekiyor.

Rekabetten ayrışarak büyümek için kurumların teknolojiyi kaldıraç olarak kullanmaları onları sektörel liderliğe taşıyor. Rakiplerinin elinde olmayan bir teknolojiyi üretip sonrasında bu teknolojiyi ürünleştirmeyi başaran kurumlar, Ar-Ge ve yapay zeka projelerine ayırdıkları kaynağı her geçen gün artırıyor.

Yapay zeka, kullanıcı davranışlarını inceleme noktasında kurumlara önemli çıktılar sunuyor. Yapay zeka destekli mobil uygulamalar da bu paralelde kullanıcıların ilgisini diğer ürünlere göre daha çok çekiyor. Codeway de bu kapsamda Meta ile yaptıkları iş birliğinin, piyasaya sürdükleri her ürünün pazara giriş aşamasında ve dogru hedef kitleye yönlendirilmesi konusunda büyük fark yarattığını belirtiyor.

Pazarlama trendleri ve ürünün etrafında gelişen kreatif fikirler döneme göre değişen dinamik bir yapıya sahip. Doğru ve ölçeklendirilebilir bir büyüme için ise stratejik dijital yol haritasının oluşturulması büyük önem taşıyor. Bu konuda kurumlara efektif araçlar sunan Meta da yeni pazar ve ülkelere açılmayı hedefleyen şirketlere yönelik çeşitli pazarlama çözümleri geliştiriyor. En iyi sonuçları almak için kreatif fikrin ürünün içerisine organik bir şekilde yerleştirilmesini savunan Codeway, bu bağlamda Meta platformlarından Instagram’ın Reels özelliğinin büyük katkılar sağladığından bahsediyor. Reels özelliği ile hazırlanan kreatif içerikler ürünlere kolaylıkla entegre edilerek görünürlük sağlıyor ve kaldıraç etkisini artırabiliyor.

Meta ve Harvard Business Review Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilen 'Performans Sohbetleri', e-ticarette öne çıkan trendlere ışık tutuyor. Meta Türkiye Ülke Direktörü İlke Toptaş ve Codeway Kurucu Üyesi ve CEO'su Anıl Şimşek’in bir araya geldikleri 'Performans Sohbetleri', 160'tan fazla ülkede 150 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan yapay zeka tabanlı bir mobil uygulama dünyası olan Codeway’in dijital pazarlama trendleri ve yapay zeka uygulamalarını iş planlarına nasıl entegre ettiklerine dair merak edilen sorulara yanıt veriyor.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş