SPONSORLU İÇERİK - VISPERA & INTEL

Görüntü İşleme Teknolojisiyle Perakende Sektöründe Değer Yaratmak

3 Ekim 2022, Pazartesi

Tedarik zincirinde oluşan kırılmalarla stok yönetimi konusunda güçlükler yaşayan perakende sektörü, şimdi de enflasyonist piyasanın dayattığı fiyat değişimlerini doğru yönetmeye odaklandı. Perakende şirketlerinin bu meydan okumaları en etkin şekilde aşmaları, operasyonel güçlükleri müşterilere yansıtmadan onlara kusursuz bir deneyim sunabilmeleri kritik önem taşıyor.

Raflarda doğru ürünü konumlandırmak, stok yönetimini optimum şekilde gerçekleştirmek ve fiyatların sürekli değiştiği böylesine bir dönemde etiket güncellemelerini en sağlıklı biçimde yapabilmek içinse perakende sektörü, yenilikçi teknolojik çözümlere ihtiyaç duyuyor.

Yapılan araştırmaların stokta yer almayan ürünlerin ciddi müşteri kayıplarına yol açtığını gösterdiğini ifade eden Vispera Global Müşteriler ve Stratejik Ortaklıklar Direktörü Beni Melamet, Intel işbirliğiyle geliştirdikleri görüntü işleme ve veri analitiğine dayalı Shelfsight çözümünün, sektörün karşılaştığı bu meydan okumaları yönetmek noktasında önemli avantajlar sağladığını belirtti. Ayrıca Vispera çözümlerinin yurtdışındaki büyük zincir marketlerde pilotlarının olduğunu ve Cencosud, Walmart gibi sektörün küresel öncüsü firmalarda Intel ile birlikte ortak proje yürütüldüğünü de ekledi.

Intel yapay zeka ve nesnelerin interneti kıdemli satış yöneticisi Mahmut Meral ise Xeon işlemcide çalışan ve Intel Distribution of OpenVINO ve Intel DevCloud for the Edge üzerinde geliştirilen Shelfsight’ın sunduğu sofistike çözümle, yalnızca Türkiye’deki değil global pazarlardaki perakende şirketlerini de hedeflediklerini kaydediyor.

Gelin, Beni Melamet ve Mahmut Meral’le gerçekleştirdiğimiz bu keyifli söyleşiyi birlikte dinleyelim.

Bu yazının konusu: TEDARİK ZİNCİRİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş