SPONSORLU İÇERİK - HP

Global Bir Şirketin Dijital Dönüşüm Yolculuğu

2 Kasım 2020, Pazartesi

Her sektörde olduğu gibi sigorta sektöründe de dijitalleşme sürecine giren şirketler, çeviklik bakımından rakiplerinin önüne hızla geçiyor. Allianz Türkiye, sektördeki öncü konumunu korumak adına dijitalleşme sürecini başlatan şirketlerden biri. Alman sigorta devi Allianz Grubu’nun bir parçası olan Allianz Türkiye, bireysel emeklilikten hayat sigortalarına, sağlık branşından kaskoya kadar her alanda sigorta hizmeti sunmaktadır.

Allianz Türkiye’nin günümüz şartlarında en iyiyi sunması adına dijitalleşme sürecinde sağlam, etkin adımlar atmalıydı. Fakat Türkiye’de yürürlükte olan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, bu dijital dönüşüm sürecini kısıtlıyordu. Süreci resmi düzenlemelere uyumlu bir şekilde yürütmenin yanında uygun marka partnerini bulmaları da sürecin sonucunu kritik anlamda etkiliyordu. Daha da önemlisi, veri güvenliğini sağlayamadıkları takdirde müşteri deneyimi eksi noktalara düşebilir ve marka itibarı bir daha düzelemeyecek duruma gelebilirdi zira veri güvenliği, müşterinin bir sigorta şirketiyle anlaşmasındaki en önemli faktör.

Allianz Türkiye, kendine yerel bir sistem sağlayıcısı bulmaya çalıştı. Kullanacakları cihaz ve hizmet hem veri güvenliğini sağlamalıydı hem de hızlı ve uyumlu olmalıydı. Uzun süren arayışları ve pazar araştırmaları sonucunda Allianz Türkiye, aradıkları çevikliği ve güvenliği HP’de buldu. HP’nin t520 Flexible Thin Client, t530 Thin Client ve mt21 ince istemci cihazları HP tarafından geliştirilmiş özel bir altyapıya sahipti, bu da işlemlerin hızının ve dolayısıyla müşteri memnuniyetinin artmasını sağladı. HP ile 2017’den beri yürüttükleri işbirliği sayesinde Allianz Türkiye, kişisel veri güvenliğini global standartlara yaklaştırdı, sanal masaüstü girişimini hızlandırdı ve olağanüstü bir hizmet kalitesi yakaladı.  

HP’nin özel altyapıya sahip ince istemcileri, herhangi bir bilgisayarı ince istemciye dönüştürebilen ThinPro PC Converter’ı, çalışanların kare hızı sorunu yaşamadan multimedyaya erişebilmesini sağlayan HP True Graphics’i ve yapılandırma, Merkezi yönetim, güvenlik sertifikası atamaları gibi bir dizi işlemi tek arayüzde sunmayı sağlayan Device Manager’ı sayesinde Allianz Türkiye, çağa ayak uyduran, çevik ve tasarruflu bir sigorta şirketi haline geldi. Allianz Türkiye sistem yöneticisi Mustafa Koç, dijitalleşme sürecinin uzun vadede sadece Allianz için daha iyi bir ağ sağlamakla kalmayıp aynı zamanda müşteri deneyimini en üst seviyeye getirdiğini belirtiyor ve halihazırdaki HP ince istemcilerini 2500’e çıkartmayı hedeflediklerini iletiyor.

Her şeyin hızlandığı bu dijitalleşme sürecinde HP’nin etkin çözümleri, Allianz Türkiye’ye sektör içindeki rekabette avantaj elde etmesini sağladı. Allianz Türkiye BT yöneticisi Cüneyt Yavuz, bu durumu şöyle özetliyor: “HP ince istemci çözümü, Allianz Türkiye’yi daha çevik bir hale getirdi. Piyasa taleplerini karşılamak ve yeni ürünleri hızlıca ortaya koymak için çeviklik, Allianz Türkiye’nin önemli önceliklerinden biri. HP ince istemcilerini tanıtarak ve kullanarak bu hedefe daha çabuk ve kolay ulaşıyoruz.”

HP’nin dijitalleşme sürecini kolaylaştıran çözüm ortaklığıyla sizler de şirketinizi günümüz şartlarına uygun, çevik ve güvenli hale getirebilirsiniz. HP İnce İstemciler ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.

Gerçekleştirilen projenin detaylarını incelemek için vaka çalışmasına göz atın.

Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş