SPONSORLU İÇERİK - SAMSUNG

Akıllı Telefonlar Artık Daha Güçlü

13 Ağustos 2021, Cuma

Dijitalleşmenin henüz dünyaya sirayet etmediği yıllarda bir gezginin yerine kendinizi koyun. Not defteri, haritalar, fotoğraf makinesi, kontak listesi ve çok daha fazlasını sırt çantasına yükleyen seyahat severin günümüz dünyasındaki ihtiyaç listesini tek bir ‘demirbaşla’ halletmesi artık mümkün. Geçtiğimiz 20 yılda akıllı telefon devrimi birçok dönüm noktası yaşadı. İçinde bulunduğumuz bu dönemde ise dönüşümün ivmesi katlanarak hızlanmaya devam ediyor, akıllı cihazlarda rekabetin hızı ve şiddeti de giderek yükseliyor.

Bağımsız araştırma şirketi Canalys’in gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre 2021’in ikinci çeyreğinde pandeminin etkilerinin geçtiğimiz yıla oranla biraz daha hafiflemesi ve yeni normale dönüşün işaretlerinin gelmesiyle birlikte akıllı telefon satışlarında yüzde 12’lik bir artış yaşandı. Bu artış yılın ilk çeyreğinde ise bir önceki yıla göre yüzde 27 gibi ciddi bir oran. IDC’nin yaptığı benzer bir araştırmaya göre ise yine yılın ikinci çeyreğinde akıllı telefon satıcıları tarafından 313,2 milyon akıllı cihaz sevki gerçekleşti. Bu rakamlar göz önünde bulundurulduğunda pazarın geniş çaplı bir büyüme yaşadığını söylemek mümkün.

Her iki araştırmanın verilerini detaylı olarak incelediğimizde ise sevkiyat hacimleri ve pazar payı açısından yılın ilk ve ikinci çeyreğine baktığımızda listenin başında karşımıza “Samsung” çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda Samsung standart büyüklükteki bir akıllı telefon ekranını dışa katlayıp adeta bir tablete dönüştürerek akıllı telefonlarda devrim niteliğinde bir gelişme sağladı. Şirketin satışa sürdüğü üçüncü nesil katlanabilir akıllı telefonları Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 modelleri ise bu devrimin şu ana dek en inovatif ve etkileyici hali.

Akıllı telefon kategorisini yeniden şekillendiren ve kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaran teknolojilerle donatılan Samsung’un bu iki yeni amiral gemisi, akıllı telefon kullanıcılarının talep ettiği en iyi deneyimleri daha yüksek dayanıklılıkla ortaya koyuyor. Katlandığında 16 mm’lik, açıldığında ise 6 mm’lik kalınlığa sahip Galaxy Z Fold 3’ün 7,6 inç büyüklüğündeki ekranı sürükleyici dizileri tek bir çırpıda bitirmenizi sağlayacak 2K ekran çözünürlüğü sunuyor. Ekran yenileme hızında 120 hz’ye erişen Galaxy Z Fold 3, yeni Eco ekran teknolojisiyle ekran parlaklığında yüzde 29’luk artış ve daha az enerji tüketimini mümkün kılıyor.

Galaxy Z Fold 3’ün getirdiği yepyeni özelliklerinden biriyse S Pen’in bu cihazlarda kullanılabilmesi. Daha önce Note Serisi’nde kullanılan ve çok sevilen S Pen’le artık birden fazla işle uğraşırken ekranı ikiye bölüp hem uzaktan toplantılarınızı gerçekleştirebilir hem de rahatlıkla not alabilirsiniz. Galaxy Z Fold3 için iki farklı S Pen modeli sunuluyor: S Pen Fold Edition ve S Pen Pro. Kuvvet sınırlama teknolojisiyle donatılmış Otomatik Seviyeli Kalem Ucu özelliği üretken, yaratıcı ve özgün bir iş ortaya koymak isteyenler için geliştirilmiş durumda. Gerçeğe yakın bir kompozisyonda daha da düşük gecikme süresiyle Samsung'un şimdiye kadar sunduğu en iyi S Pen deneyimi, kusursuz ve sezgisel not alma ve mesaj göndermeye olanak sağlıyor.

Galaxy Z Flip3 ise şık tasarımı ile kullanıcıların ilgisini çekmeye hazır. Cihaz krem, yeşil, eflatun ve siyah olmak üzere dört seçenek halinde sunuluyor. Yüzüklü silikon kılıf ve kordonlu silikon kılıf seçenekleriyle oldukça kolay katlanarak kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlıyor. Bunun yanı sıra cihaz sahip olduğu “esnek mod” sayesinde kullanıcılara eller serbest olarak selfie çekme imkanı sunarken yine cihazın bir diğer özelliği olan “hızlı çekim” ile de eller serbest olarak fotoğraf ve video çekmeniz mümkün hale geliyor. Galaxy Z Flip3’ün bir diğer özelliği ise yeni ve yükseltilmiş Dolby Atmos® özellikli stereo hoparlörleri. Bu hoparlörler sayesinde Samsung, kullanıcılarına kusursuz netlik, derinlik ve efektlerle mükemmel bir ses deneyimi yaşatmayı vadediyor.

Her şey büyük bir hızla değişip dönüşürken özellikle akıllı cihazlardaki yeniliklere hızla adapte olmak hayatınızı düşündüğünüzden daha fazla kolaylaştırıyor. Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip3 geçmiş modellerle kıyaslandığında daha sağlam, su geçirmez, daha ince ve daha hafif bir tasarımla kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunuyor. Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip3 hakkında daha fazla bilgi için Samsung’un resmi web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Bu yazının konusu: TEKNOLOJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş