Insight Center

Dijital Liderliğinizi Güçlendirin

Bugün Her Lider Bir Dijital Lider Olmalı

Değerli okurlar,

Dijital fırsatlar; pazarları, sektörleri ve iş modellerini dönüştürüyor. Günümüzde her lider, işletmelerini yeni dünyamızın ihtiyaç ve fırsatlarına yanıt verecek şekilde yapılandıran bir dijital lider olmalı. Peki, dijital avantajınızı hızlandırmak için yola nasıl çıkacaksınız?

Equinix olarak Harvard Business Review ile birlikte oluşturduğumuz bu Insight Center projesinde dijital liderlerin nasıl avantaj sağlayabileceği ve en doğru fırsatlara, lokasyonlara ve iş ortaklarına nasıl ulaşacaklarını sizlerle paylaşmak istedik.

Aslıhan Güreşcier
Equinix Türkiye Genel Müdürü

Global Interconnection Index Vol4

Equinix tarafından her sene yayınlanan Global Ara Bağlantı Endeksi (GXI), tüm dünyada dijital ekonomilerin büyümelerini takip ediyor, ölçüyor ve buna ilişkin öngörüler sunuyor. GXI 4. sayısını inceleyin, dijital ekonomide rekabet avantajı sağlayın.

Dijital Dönüşüm için Önce Bulut Yaklaşımı

Türkiye ve küresel pazardaki hibrit & çoklu bulut yaklaşımları, Türkiye’deki BT karar vericilerinin buluta adaptasyon konusundaki görüşleri ve edge bilişim ile değişen dijital dönüşüm stratejilerini keşfetmek için IDC Araştırma Raporunu inceleyin.

Liderler, Nasıl Stratejik Avantaj Sağlıyor?

Dijital altyapı her zaman olduğundan daha önemli. Dijital liderler, altyapı ve ara bağlantıya geçmişte yaptıkları yatırımlar sayesinde COVID-19'dan kaynaklanan devasa iş kesintileri ve küresel makro trendler gibi öngörülemeyen baskıların üstesinden gelme konusunda ideal bir konuma sahiptir.

Dünya’nın En Başarılı Şirketleri, Platform Equinix ile BT Altyapılarını Yeniden Tasarladı

Küresel dijital ticaret çözümlerinde lider olan FreedomPay, artan müşteri talebi nedeniyle dijital satış gücünü artırmak istedi. Avrupa ve Asya’da büyümek isteyen şirket, hem iş sürekliliğini güçlendirip hem de buluttaki depolama kapasitesini artırarak müşterilerine daha güvenli bir alışveriş deneyimi sağladı.

Başarı Hikayesini İndirin

Üretim Sektöründeki Dijital İşletmeler için Önemli Bileşenler

Yapay zeka, IoT ve makine öğrenimi gibi dijital teknolojilerin üretim sektöründe yaygınlaşması ile geleneksel BT altyapısına sahip şirketler zorlanıyor. Global ara bağlantılardan yararlanan dinamik bir BT altyapısı ise bu üreticilerin gerekli dijital yeterlilikleri entegre edebilmelerine ve tedarik zincirlerini modernize etmelerine yardımcı oluyor. Dijitale hazır üreticilerin inovasyonu nasıl artırabileceğini gerçek zamanlı öngörüler elde edebileceğini ve rekabet avantajı sağlayabileceklerini keşfedin.

Sanal Etkinlik Kaydı

Dijital Dönüşüm, Otomotiv Sektöründeki Yarışı Hızlandırıyor

2020’li yıllar, bağlantılı ve otonom araçların sonunda yollarla buluştuğu dönem olarak hatırlanacak. Bu durum, sektör için büyük bir fırsat yaratırken devasa bir zorlukla karşılaşılacağı anlamına da geliyor. Sektör oyuncularının, mevcut teknolojinin ötesine geçerek birçok bulut sağlayıcısı, ürün tedarikçisi ve teknoloji hizmet sağlayıcısının olduğu dijital platformlara geçmesi gerekiyor.

Blog İçeriğini Okuyun

Equinix ve KoçSistem Dijital Dönüşümü Hızlandırıyor

Equinix olarak dijital dönüşüm dalgasının Türkiye pazarında devrim yarattığını ve işletmeleri bulut teknolojilerini kullanmaya teşvik ettiğini görüyoruz. Ancak; bunu yaparken global dijital ekonomide başarılı olmak için geleneksel BT altyapılarının yeniden değerlendirilmesi ve düzenlenmesi kaçınılmaz. Ayrıca bu durum, bölgede 75 yıldır köklü ve lider bir bilgi teknolojileri şirketi olan KoçSistem ile kurduğumuz türde stratejik iş ortaklıkları da gerektiriyor.

Blog İçeriğini Okuyun

Dijital Dönüşümün Anahtarı Ara Bağlantı

Ara Bağlantı Odakllı Mimari (The Interconnection Oriented Architecture(IOA)), hem işletmelerin hem de hizmet sağlayıcıların kişilere, lokasyonlara, verilere ve bulut bilişim yapılarına güvenli bir şekilde doğrudan bağlantı kurmalarını sağlar. İspatlanmış ve tekrarlanabilir bir mimari olan IOA, fiziksel ve sanal dünyayı birbirine entegre etmektedir.

DİJİTAL ALTYAPINIZI OLUŞTURUN

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş