Şikayetlerin Yayılması Nasıl Önlenebilir?

Mayıs 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

Sosyal medyadaki olumsuz paylaşımların kötü sonuçlarını sınırlamak için öneriler... United Airlines’ın bagaj görevlileri 2008 yılında Dave Carroll’ın 3 bin 500 dolarlık gitarını kırdıktan sonra Carroll tazminat almak için aylarca uğraştı fakat pek bir sonuç alamadı. Sonrasında yaşadığı deneyimle ilgili bir müzik videosu çekip YouTube’a yüklemeye karar verdi. “United Breaks Guitars” (United Gitarları Kırıyor) bir günde 150 bin kez izlendi ve bu, havayolu şirketini zararı karşılamaya itti. Fakat şirketin itibarı çoktan zedelenmişti. Üç gün içinde videoyu 1,5 milyon kişi izledi. İzleyenlerin bir kısmı videoyu beğendi ve paylaştı. İnsanlar yaşadıkları benzer üzüntüleri dile getiriyordu. United’ın hisseleriyse ciddi düşüşe geçti. Birçok kişi bu düşüşü PR kısmında yaşadıkları fiyaskoya bağladı

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş