Mutluluk Kuşaktan Kuşağa Azalıyor mu?

Nisan 2020

Daha fazla içerik için

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Gülbeniz Akduman, kuşakların mutluluk seviyelerinde farklılıklar olup olmadığını öğrenmek amacıyla 2 bin 583 katılımcıyla bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma sonuçlarına göre Y ve Z kuşağının doğup yaşadığı, gelişmiş ve artan imkanlara sahip dünya kişilerin yaşam şartlarına olumlu etki ediyor ve sahip oldukları olumlu duyguları artırarak mutluluklarını destekliyor. Y ve Z kuşağından kişilerin mutluluk seviyeleri, Baby Boomer’lara ve X kuşağına göre anlamlı düzeyde daha yüksek. En yüksek mutluluk seviyesiyse Z kuşağında. Yani mutluluk, kuşaktan kuşağa artıyor

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş