Kutu Kola'dan İstanbul Analizi

Haziran 2015

Daha fazla içerik için

Yaşadığımız ilçe ve tercihlerimiz standart tüketim ürünlerinin bedelini ne kadar etkiliyor? Kutu Kola ölçüt olur mu? Bölgeler arasındaki fiyat ve refah farklarını göstermek için tüketim ölçümleri yanı sıra standart ürünlerinin izlenmesi de bazen kolayca fikir verebilir. Bu türdeki çalışmaların ilk ve en meşhur örneği “Big Mac Endeksi” 1986 yılından beri ülkeler arasında Big Mac fiyatlarını karşılaştırmakta. Bu basit endeks, diğer ekonomik göstergelere göre çok daha elle tutulabilir...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş