Daha fazla içerik için

Bir yönetici, özel sektörden kâr amacı gütmeyen bir kuruma geldiğinde genel algı, kişinin oraya bir çalışma disiplini getirmek için orada olduğu yönündedir. Amerikan Kızılhaçı’na ilk geldiğimde, çözülmesi gereken sorunlar tabii ki vardı. Ben başladıktan sadece altı gün sonra, 2008 mali yılı, bütçede 209 milyon dolar faaliyet zararıyla kapatıldı. Kurum, birkaç yıldır bütçe açıklarıyla uğraşıyor, yalnızca çalışma sermayesini karşılamak için borç alıyordu. 600 milyon dolardan fazla borcumuz vardı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş