İstihdam Oranları Toparlanma Sürecine Giriyor

Kasım 2021

Daha fazla içerik için

Birçok sektörün pandemiden olumsuz etkilenmesiyle birlikte, geçtiğimiz yıl istihdam oranlarında düşüş devam etmişti. Bazı sektörler Covid-19’u lehlerine kullanabilse de birçok işletme küçülme kararı alarak çalışanlarının büyük kısmına süresiz ücretsiz izin vermek ya da bir kısmını işten çıkarmak zorunda kaldı. Pandemiden önceki temposuyla çalışmaya devam edebilen organizasyonlarda ise sosyal mesafe ve hijyen kuralları gereği kısmi çalışma ya da esnek çalışma biçimleri benimsendi. Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda düşük istihdam oranları kaçınılmazdı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş