Hayatımız İş: Ernő Rubik

Aralık 2020

Daha fazla içerik için

Öğrencilerinin üç boyutlu geometriyi anlamalarına yardımcı olmaya çalışan bir mimarlık profesörü olan Rubik bir bulmaca yarattı. 1980'de küresel üretim ve dağıtımı yapılan bu bulmaca gelecek nesillerin hayal gücünü yakalıyordu. Rubik Küp bugüne kadar 350 milyondan fazla satılarak tarihin en popüler oyuncaklarından biri oldu. Ernő Rubik günümüzde STEM eğitiminin ve sanat eğitiminin sadık bir savunucusu ve hem kendi şirketini hem de diğer şirketleri bu konuda başı çekmeye teşvik ediyor. Cubed: The Puzzle of Us All isimli ilk kitabı yeni çıktı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: İNOVASYON
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş