Daha fazla içerik için

EFSANE 1 Yeni Şirketlerin Birincil Kaynağı VC’dir Yeni kurulan şirketler arasında VC finansmanı kural değil, istisnadır. Tarihsel olarak ABD şirketlerinin sadece küçük bir yüzdesi (yüzde 1’den azı) VC şirketlerinden sermaye aldı. Üstelik sektör daralmaya devam ediyor: ABD Ulusal Girişim Sermayeleri Birliği (NVCA) verilerine göre; aktif VC şirketlerinin sayısı 1990’larda zirve yaptıktan sonra 2001-2011 arasında 744’ten 526’ya düştü. 2001 yılında topladıkları sermaye miktarı 39 milyar dolar...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş