Etik Liderlik için Yeni Bir Model

Eylül 2020

Daha fazla içerik için

Ted + Chelsea Cavanaugh

Kısa bir süre sonra yollar otonom araçlarla dolacak. Bu yeni teknoloji sürüş hatalarını azaltarak birçok hayat kurtaracak olsa da yine de kazalar meydana gelecek. Araç bilgisayarları zorlu kararlar vermek durumunda kalacak: Bir çarpışma kaçınılmaz olduğunda araç içindeki sürücüyü mü yoksa yoldaki beş yayayı mı kurtaracak? Araç yaşlıları mı yoksa gençleri mi kurtarmayı tercih etmeli? Örneğin yolda hamile bir kadın varsa bu tek kişi mi yoksa iki kişi mi sayılmalı? Otomobil üreticileri bu tür etik soruları önceden düşünmeli ve bunu yaparken de araçları topluma en fazla faydayı sağlayacak şekilde programlamalı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: ETİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş