Vaka Çalışması: “Etik” Bir Banka Silahları ve Hidrolik Çatlatmayı Destekleyebilir mi?

Nisan 2014

Daha fazla içerik için

Brett Affrunti

Çevresel sürdürülebilirliğe odaklanan yeni etik bir bankanın kurucusu ve başkanı olan Jay McGuane kendisi ve yönetim kurulunun, “değerler” gerekçesiyle hangi kredilerin hızla onaylanacağına, hangilerinin reddedileceğine ilişkin ilkelerin belirlenmesi gerektiğini fark eder. İşe koyulmanın heyecanıyla konuyu erteler. Ancak banka sorunlu iki taleple karşılaşır: Bunlardan biri hidrolik çatlatma işiyle uğraşan bir şirketten, diğeri ise bir silah üreticisinden gelmiştir.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş