Danışmanlık Kara Kutusunun İç Yüzü

Eylül 2013

Daha fazla içerik için

Lucy Vigrass

Büyüyünce ne olmak istiyorsun? Bu, çocuklara okuldaki ilk günlerinde sorulan bir soru. En iyi Amerikalı öğrencilerin çoğu bu soruya üniversiteyi bitirene kadar “danışman” diye cevap verir. Harvard’da bir öğrenci gazetesi olan Crimson’a göre Harvard’dan mezun olur olmaz iş tekliflerini kabul eden 2013 dönemi lisans öğrencilerinin yüzde 16’sı danışmanlık sektörüne yöneldi. Danışmanlığı en popüler kariyer seçimi olarak finansın (yüzde 15) ve teknolojinin (yüzde 13) üzerinde tuttular.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş