65'inizden Sonra Emekli Olursanız Daha Uzun Yaşayabilirsiniz

Ekim 2016

Daha fazla içerik için

Araştırma: Oregon State University’de kamu sağlığı alanında doktora yapan Chenkai Wu; aynı okuldan profesörler Robert Stawski ve Michelle Odden ve Colorado State’den Gwenith Fisher ile iş birliği yaparak ABD’de 50 yaş ve üstü vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen Sağlık ve Emeklilik Çalışması verileri üzerinde kapsamlı bir inceleme yaptı. Çalışmaya 1992’de katılan ve 2010’da emekli olan 2.956 kişilik örnekleme baktığında bunların çoğunun 65 yaş civarında emekli olduğunu gördü. İstatistiki analize göre 66 yaşında emekli olanlarda ölüm oranı yüzde 11 azalmış. Soru: Çalışmak bize farklı alanlarda katkı sağlar mı? Emekliliği geciktirirsek daha mı uzun yaşarız? Bay Wu, tezinizi savunun...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş