Tanınmışlığın ve Piyasanın İlki Olmanın Mağdurları: Jenerikleşen Markalar

29 Nisan 2020, Çarşamba

Frisbee, Jacuzzi, Jet Ski, Thermos, Zipper, Walkman, Teflon, Pilates, Botox, Yo-Yo, Ping-Pong, Tipp-Ex, Jelibon, Oralet, Uhu, Borcam, Kot ya da Sellotape… Yukarıda, dünyanın pek çok ülkesinde tüketiciler tarafından bir ürünün ismi olarak anılmaya başlanan markalardan bazılarını görüyorsunuz. Bunların bazıları gerçekten artık jenerik isim haline gelmiş, yani halk ticari kayna...

Blog Erişimi

Blog içeriklerini okumak için hbrturkiye.com’a üye olmanız gerekmektedir. Eğer bir üyeliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak blog içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer üye değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olup tüm blog içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: MARKALAMA
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş