Araştırma: Kadınların Çoğunlukta Olduğu İş Yerlerinde Neden Hâlâ Ayrımcılık Devam Ediyor?

8 Mart 2022, Salı

Sektörler dengeli bir cinsiyet dağılımına ulaştığında, önyargıların azalacağı ve cinsiyet ayrımcılığının sona ereceği düşünülüyordu. "Kadınları ekle ve karıştır" adlı yaklaşıma göre, değişimi teşvik etmek için gereken tek şey daha fazla kadın olması. Ancak bir iş yerine sadece daha fazla kadın dahil etmek erkeklerin lehine işleyen organizasyonel yapıları ve sistemleri değiştirm...

Blog Erişimi

Blog içeriklerini okumak için hbrturkiye.com’a üye olmanız gerekmektedir. Eğer bir üyeliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak blog içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer üye değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olup tüm blog içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş